Emre Supçin – Kişisel Blog | Css Kullanarak İmajlarınıza Yükleniyor Resmini Ekleyin!

Arkadaşlar ilk defa css ile ilgili bir makale yazacağım bu makalemi ders niteliğinde yazacağım css ile ilgili arkadaşlarımız varsa bu konu onların işlerine yarayabilir. Tabi web tasarım ve programlamada okuyorsak bu konuyu bilmemiz gerekir yapmamız gerekenleri anlatayım.

Konu başlığındada belirttiğim gibi siteniz yüklenirken imajlarınızda güzel  bir şekilde yüklensin diye css de basit bir kod yapısı hazırladım. Kod yapısnın mantığı aslında imajların arkaplanında basit bir yükleniyor resmi eklemek doğal olarak imajlarınız açılıncaya kadar yükleniyor resmini görüceksiniz imajlarınız açılıncada yükleniyor resmi arkaplanda gözükmeyecek. Sitemdede kullandığım kod yapısı oldukça basit ve kullanışlı.. bu arada loader yani yükleniyor imajlarınıda ajaxload.info sitesinden temin edebilir kendi sitenize uygun loaderlar oluşturabilirsiniz. ufak birde ipucu veriyim loader imajı ne kadar küçük olursa okadar hoş olur nedeni transparan resim eklediğinizde loaderin görünme ihtimali var.

İşte Css Kullanarak İmajlarınıza Yükleniyor Resminin Kodu

img {
background-image: url(yukleniyor.gif);
background-repeat: no-repeat;
background-position: center center;
}

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Ntoskrnl.exe Hatası Nedir ve Çözümü Nasıldır?

Sonraki Yazı:İmajsız Bir Şekilde CSS ile Resimlerin Köşelerini Yuvarlatın!

YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar
    Mahmut

    Teşekkürler bu işime yaradı…

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.