Emre Supçin – Kişisel Blog | Facebook’tan Önemli Mesaj!

Facebooktan-Önemli-Mesaj_emresupcinMerhaba Arkadaşlar,

Dün mailimi kontrol ederken Facebook’tan gelen Önemli Bir Mesaj başlıklı mail dikkatimi çekti ve maili okudum. Öncelikleşunu söylemek isterim ki facebook kullanıcılarına mail atarak virüs hakkında uyardı yani bir virüs alarmı söz konusu.

 

Facebook internet kullanıcılarının en çok vakit geçirdiği yerlerden biri. Ancak bu popülerliğini kötüye kullanan sanal korsanlar bu platformdan da kullanıcılara virüs göndermeye devam ediyorlar. Şimdi de Facebook, sisteme giren bir virüsle ilgili olarak açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, virüs nedeniyle kullanıcıların e-mail adresleri ya da telefon numaraları gibi iletişim bilgilerine diğer kullanıcıların erişim sağlayabildiği uyarısında bulunuldu.

 

Facebook-Kullanıcılarını-Uyardı_emresupcin

 

Facebook, kullanıcıların sisteme yüklediği kişisel bilgileri ve iletişim bilgilerini arkadaşlık önerileri yapmak için kullanıyor. Bu uyarıya göre “Kişisel Bilgi Yükleme” aracı bir virüsten etkileniyor ve kişisel bilgiler ele geçiyor.

 

Bulaşan virüs Facebook üyesinin kişisel bilgilerini diğer arkadaşlarının ve arkadaşlarının arkadaşlarının da görmesine neden oluyor. Virüsten etkilenen kullanıcılarına mail atan Facebook sorunun giderildiğini bildirdi.

 

Siz değerli okurlarımız da durum hakkında daha çok bilgi almak için facebook’a kayıtlı olduğunuz e-postanızdan maillerinizi kontrol ediniz ve facebook’tan gelen e-postayı dikkatle okuyunuz.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:WordPress Manuel Güncelleme Nasıl Yapılır?

Sonraki Yazı:Facebook Güvenliğinde En Önemli 5 Madde!

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.