Emre Supçin – Kişisel Blog | Google Chrome’da ki Gizlenen Oyunu Biliyor musunuz?

Merhaba arkadaşlar,

Bugün dedim şöyle takipçilerime güzel birkaç makale yazayım ama baktım net yok ünlemde. Chromu’ da açınca tabi İnternet’e bağlanılamıyor, Bilgisayarınız İnternet’e bağlı olmadığından Google Chrome web sayfasını görüntüleyemiyor diye uyarı verdi dolayısıyla. Can sıkıntısıyla klavyede tuşlara basarken baktım dinazor çıktı gidiyor. Karşısına kaktüs çıkıyor space tuşu veya yukarı ok tuşuna basınca da zıplıyor. Kafa dağıldı bende daldım oyun oynamaya 🙂 Meğerse Google yine bizi düşünmüş oyunu gizleyivermiş içerisine.

 

Google-Chrome-Dinazor-Oyunu_emresupcin

 

PC’de ve Android’de oynanabilen oyunu etkinleştirmek için önce internet bağlantınızı kesin ve Chrome ile bir siteye girmeyi deneyin. Böylece “dinozora” ulaşacaksınız. Bundan sonra bilgisayarınızda Space’e basmanız, Chrome’un mobil sürümünde ise ekrana dokunmanız yeterli. Bunun ardından dinozorunuz ve ortam canlanıyor. Size doğru gelen engellerin üzerinden Space’e basarak veya ekrana dokunarak zıplayabiliyorsunuz.

 

Bağlantınız koptuğunda tırnaklarınızı yemek yerine, taş devri öncesinden günümüze dönene dek, bu küçük oyunda puan toplamaya bakın. Programcıysanız ve oyunun nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, oyunun JavaScript’te yazılan kodlarına Chromium kod deposundan ulaşabilirsiniz.

 

Bu arada oyunu beğenen arkadaşlarımız size bir püf nokta vereyim; Mouse ile url kısmına tıklarsanız oyun duruyor yani pause gibi. Tekrar dinazorlu alana tıklarsanız oyun kaldığı yerden devam ediyor 🙂

 

Kod deposuna ulaşmak için buraya tıklayınız…

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Sosyal Ticaretin Güç Kazanmasıyla Actiontag Farklılaştırıyor!

Sonraki Yazı:HADOOP Nedir?

YORUMLAR

Bu yazıya 3 yorum yapılmış.

 1. Yazar
  Misafir

  Teşekkürler Emre.

 2. Yazar

  Güzel site

 3. Yazar

  Güzel Bir Bilgilendirme olmuş Emre Bey. En Azından Beynimizi dagitmak icin oyunumuz da elimizde olmuş oluyor Saygılar 🙂

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.