Emre Supçin – Kişisel Blog | Google Keep Nedir? Ne İşe Yarar?

Google-Keep-Nedir-Ne-İşe-Yarar_emresupcinDeğerli okurlar,

 

Bir önceki makalemizde Google Drive’ı sizlere anlatmıştık. Şimdi yine bir diğeri olan google ürünü Google Keep’i anlatacağım. Google Keep, dünyaca ünlü arama motoru Google tarafından geliştirilen basit, hızlı ve kullanışlı bir not alma servisidir. Google Keep’i hem Android cihazlarınızda hemde bilgisayarlarınızda kullanabilmeniz büyük bir avantaj sağlamaktadır. Larry Page ve Sergey abilerimiz biz google kullanıcılarını düşünerek yeni yeni programları bize sunmaya devam ediyor…

 

 

Temel mantığına baktığımızda sadece not alma işine yarasada bu bilgisayar veya Android diğer cihazları sıkça kullanan kişiler için hayatı oldukça kolaylaştırmaktadır. Yazılı not alma, resimli not alma, sesli not alma ve onay listesi (checklist) gibi farklı türde not almanızı sağlayan çeşitliliği ile kullanılabilirliği arttırmaktadır ve her türlü ihtiyacınıza cevap vermektedir.

 

Özellikle mobil-desktop entegrasyonu sayesinde bilgisayardayken aldığınız notu daha sonra kolaylıkla telefonunuzdan görebilir, değiştirebilirsiniz. Bu sayede notlarınız her zaman yanınızda olur ve asla kaybolmaz. Google Keep’i masaüstü bilgisayarınız için eklenti tarzında google mağazasından indirebilirsiniz. Android cihazlarınız ise marketteki Google Keep uygulamasını indirebilirsiniz.

 

Uygulamaları açtıktan sonra gmail hesabınız ile giriş yapmanız senkronizasyon için yeterli olacaktır. Daha sonra görüntülü, sesli, yazılı notlar oluşturabilir veya onay listeleri hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli görsel ayarlarla yazı renklerini vs. ayarlayabilirsiniz. İşlevselliği unutulmayan bu uygulama aynı zamanda oldukça ufak bir yer kaplamaktadır.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Google Drive Nedir? Ne İşe Yarar?

Sonraki Yazı:Google AdMob Nedir? Ne İşe Yarar?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.