Emre Supçin – Kişisel Blog | Harry Potter GO mobil oyunu çıkıyor!

Değerli arkadaşlar,

Son zamanların bayağı popüler olan, bazı ülkelerde kullanımı yasaklanan, bazı yerlerde kavgaya yol açan, bazı kesimlerde trafik kazalarına sebep olan Pokemon GO oyununun ardından Harry Potter GO mobil oyununu çıkarmaya hazırlanıyorlarmış. Milliyet’in sitesinden aldığımız bilgilere göre; Pokemon Go’nun geliştirici firması Niantic’in, Harry Potter konseptli yeni bir mobil oyun çıkaracağı sızdırıldı!

Pokemon Go çılgınlığı ile kullanıcılarını sokağa döken Oyun firması yeni bir uygulama ile oyun severlerin karşısına çıkmayı planlıyor. İşte Harry Potter Go hakkında son bilgiler.

CogConnected’ın paylaştığı habere göre, dünya genelinde 15 milyondan fazla indirilen Pokemon Go’nun geliştirici firması Niantic’in Harry Potter sürümü için düğmeye bastığı duyuruldu. Görünen o ki Niantic, Pokemon hayranlarından sonra ikinci hedef olarak Harry Potter hayranlarını da sokağa dökmeye hazırlanıyor. J.K Rowling’in dehasından vücut bulmuş Harry Potter efsanesi dünya çapında milyonlarca insanın kalbinde yer etmeye devam ediyor. Niantic’in Harry Potter fikri gerçekleşirse oyunun büyük ilgi göreceği kesin gibi görülüyor.

Bu noktada firmalar telif haklarıyla ilgili sorun yaşıyorlar. Eğer Niantic Nintendo’dan sonra Harry Potter’ın haklarına sahip olan Warner Bros’la da anlaşma sağlarsa Harry Potter GO ile bir kez daha sokaklara ineceğiz.

Kendi düşüncem olarak söylüyorum; Pokemon GO’yu internette inceledim, youtube’a eklenen videolar sayesinde gördüm hiç meraka gelip denemedim ama Harry Potter konseptli bir oyun çıkarsa bende sokaklardayım artık. Kurtlar Vadisi’nden sonra fanatik bir Harry Potter hayranı olduğum söylenir 🙂

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Nedir Bu Pokémon GO Çılgınlığı?

Sonraki Yazı:İnternet Hakkında Bilmediklerimiz?

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.