Emre Supçin – Kişisel Blog | İmajsız Bir Şekilde CSS ile Resimlerin Köşelerini Yuvarlatın!

Web sitelerimizdeki resimlerin köşelerini yuvarlatmak istiyoruz peki bunu ne kullanarak yapabiliriz? Bunu css olarak yapmak istediğimizde imajsız bir şekilde css ile resimlerin köşelerini yuvarlatabiliriz

CSS son  zamanlarda  öyle gelişti ki bazı kişiler sadece CSS3 kullanarak animasyonlu banner bile hazırlamaya başladılar. Tarayıcılar ise bu çılgınlığa ayak  uydurmaya çalışıyorlar. Neyse konumuza dönecek olursak blog içerisinde kullandığım bir kod yapısı ile herhangi bir imaj kullanmadan sitenizdeki tüm resimlerin köşelerini istediğiniz derecede yuvarlatabilirsiniz.

Gelelim kodlama yapısına, klasik css kodu kullanacağız. Eğer belli bir css kısmının içerisindeki tüm resimleri etkilemesini istiyorsanız alttaki kodları o yapıya ekleyebilirsiniz. Bu kod yapısı Firefox, Safari ve Chrome tarayıcıları için kullanılabilir. Kod yapılarının ayrı yazılmasının sebebi; -moz mozilla, –webkitsafari ve chrome, –khtml ise Konquerer tarayıcıları için kullanılan kod yapısıdır. Kod yapısı muhtemelen IE9′da da işe yarıyor lakin diğer  Internet  explorer versiyonlarında işe yaraması için ek bir kütüphaneye ihtiyaç duyuyor.

.post img
{ -moz-border-radius: 20px;
-webkit-border-radius: 20px;
-khtml-border-radius: 20px;
border-radius: 20px;
}

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Css Kullanarak İmajlarınıza Yükleniyor Resmini Ekleyin!

Sonraki Yazı:Web Sitesi Yapmaya Yenimi Başlıyorsunuz İşte Size Microsoft WebMatrix!

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.