Emre Supçin – Kişisel Blog | İnstagram İpuçları!

instagram-ipucları_emresupcinDeğerli okurlar,

Günümüzün sosyal medya favorilerinden instagram hesabı olmayan yoktur. Neredeyse akıllı telefon ve tabletlerde bile kurulu olarak geliyor. Instagram, ücretsiz fotoğraf paylaşma programı olduğundan kullanıcıları sürekli fotoğraf çekerek takipçileriyle paylaşıyorlar. Az takipçisi olan arkadaşlarımız için sıkıcı bir durum olursa eğer Instagram’da takipçi sayınızı arttırmak ve bir Instagram fenomeni olmak düşünüldüğü kadar zor değil, işte size izlemeniz gereken yollar.
 
 
Beğendiğiniz Kişileri Takip Edin
 
Gerçekten bir şeylere ulaşmak istiyorsanız, beğendiğiniz fotoğrafları paylaşan kişileri takip edin. Çok açık ve net işin özeti budur.
 
İlgi Çekebilmek için Beğenin ve Yorum Yapın
 
Mutlaka ilgilinizi çeken fotoğraflara yorum yapın ve beğenin fakat fazla da abartmayın, yoksa istenmeyen kişi konumuna düşersiniz.
 
Her Fotoğrafınızı Paylaşmayın
 
İlginç ve yaratıcı resimlerin daha çok dikkat çektiğini göz önünde bulundurmak lazım. Birçok kaliteli kullanıcı her zaman Instagram’ın sanatsal açıdan çok başarılı bir uygulama olduğunu söylerler. Bu yüzden her fotoğrafınızı koymak yerine sanatsal fikirler ve yaratıcılıklar ile fotoğraflar paylaşın.
 
Resimlerinizi asla üst üste yüklemeyin. Zaman aralıkları çok önemlidir. Zaman aralıklarında paylaşın; bir anda hepsini yüklemeniz sizin faydanıza değil zararınıza olacaktır.
 
Zirvede Olan Fotoğraflardan Fikir Üretin
 
Çekeceğiniz fotoğraflar için bir fikir üretemiyorsanız, “Keşfet” kısmından popüler fotoğraflara bakın. Popüler fotoğrafları taklit etmeden fikir üreterek ilham alın. Bu sırada kendi resimlerimizin de etkileşimini takip etmeyi unutmayalım. Instagram’ın analitik servisi Statigr.am ‘dır. Bu servis üzerinden fotoğraflarınızın beğeni oranını takip edebilirsiniz.
 
Popüler Olan Hastagleri Kullanın
 
Instagram’da da Twitter’da olduğu gibi kullanıcılar hashtag kullanmayı çok seviyor. Resimlere tag koymak, o resimleri daha çok kişinin görebilmesi demektir. Siz de resimlerinizi etiketlemek ve kategorize etme için hashtag kullanmaya özen gösterin. Webstagram uygulaması üzerinden popüler hastagleri keşfedebilirsiniz. Uygun ve özgün olması durumunda popüler hashtaglerle etiketlemek, resimlerinizin daha çok kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olacaktır.
 
Harita Üzerinde Yer Bildirimi
 
Instagram’da lokasyonunuzu belirtmeniz, o harita üzerinde paylaşılan fotoğraflarda çıkmanızı sağlar. Daha önce etiketlenmiş bir yerde yeni bir resim çekildiği zaman, o yerde etiketlenen diğer resimleri görmek mümkün olduğundan siz de bulunduğunuz yeri etiketleyin.
 
İşte en çok kullanılan hashtagler:
 
#love #instagood #me #follow #tbt #cute #photooftheday #followme #picoftheday#instadaily
 
Sadece Türk kullanıcılara hitap etmek istiyorsanız, #instaturk, #ig_turkey, #gununkaresi, #benimkarem, #turkinsta gibi hashtagleri kullanabilirsiniz. Hashtaglerin, Instagram profiliniz herkese açık olmadığı takdirde işe yaramadığını belirtmekte fayda var.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Microsoft Excel’de Hücre Kilitleme İşlemi?

Sonraki Yazı:Blog Türleri Nelerdir?

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.