Emre Supçin – Kişisel Blog | İnternet Abonelerine Önemli Uyarı!

İnternet-Abonelerine-Önemli-Uyarı_emresupcinİnternet aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz!

BTK, internet aboneleri pek çok konuda dikkatli olmaya çağırdı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, internet hizmeti alacak vatandaşlara bir dizi uyarıda bulundu.

 

 

 

İnternet hizmeti alınacak işletmeciyi seçerken ihtiyaç duyulan bağlantı hızı ve kota ile hizmetin ücretin karşılaştırılmasında büyük fayda bulunduğuna işaret edilen açıklamada, “Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.” uyarısı yapıldı.

 

 

Genişbant internet erişiminin, yüksek hızda veri transferi yapma imkanı sağladığına dikkat çekilen açıklamada, yüksek hızda veri transferinin de internet üzerinden çeşitli katma değerli hizmetlerin alınmasına imkan tanıyacağı vurgulandı. İnternet erişim hizmeti satın almak isteyen vatandaşların ‘bağlantı hızı’na dikkat etmesi gerektiği kaydedilen açıklamada, aboneliğin, tüketicinin istediği zaman sonlandırılabileceği dile getirildi.

 

 

ABONELİĞİ İPTAL ETTİRMEK İSTİYORSANIZ BU YOLU KULLANIN

BTK açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Abonelik sözleşmesi yapabilme hakkınız bulunmaktadır. Abonelik sözleşmesi yaparken; sözleşme hükümlerini okumalı, sözleşmeyi imzalamalı ve bir nüshasını almalısınız. Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırma hakkınız vardır. Aboneliğinizi sonlandırırken; aboneliği sonlandırma isteğinizi işletmecinize her zaman iletebilirsiniz. Abonelik sözleşmesini feshetmek istediğinizi işletmecinize ya da adına abonelik sözleşmesi yapmaya yetkili temsilcisine yazılı olarak veya müşteri hizmetlerini aramak suretiyle ya da internet aracılığıyla bildirmeniz yeterlidir. Bu işlemden sonra yirmi dört saat içinde işletmeciniz hizmet sunumunu durduracak, ancak hattınız iptal edilmeyecektir. Müşteri hizmetlerini arayarak ya da internet aracılığıyla bildirimde bulunursanız, hizmet sunumunun durdurulmasını takip eden on gün içerisinde işletmecinizin iletişim adresine veya adına abonelik sözleşmesi işlemlerini yürütmeye yetkili herhangi bir temsilcisine yazılı bildirimde bulunmanız gerekmektedir.”

 

 

TARİFEDEN VAZGEÇME HAKKINIZ BULUNUYOR

Tarife paketleri konusunda da bilgilerin yer aldığı açıklamada, vatandaşın tarife paketlerini istediği zaman değiştirme hakkına sahip olduğu vurgulandı.

 

Açıklamada, “Sunulan hizmet için uygulanacak tarifeler konusunda açık, detaylı ve güncel bilgilere erişebilme hakkınız, yararlandığınız tarifelerdeki değişiklikler yürürlüğe girmeden makul bir süre önce bilgilendirilme hakkınız vardır. Kısa mesaj, çağrı merkezi, internet ve benzeri yöntemlerle katılmış olduğunuz kampanya ve tarife kapsamındaki tüm hizmetlerden başvurduğunuz yöntem ya da basit bir yöntem ile vazgeçme hakkı vardır. İşletmeciler, tüm aboneleri için mali mevzuata uyumlu fatura düzenlemek ve düzenlenen faturayı son ödeme tarihinden önce abonelere posta ile ulaşacak şekilde göndermekle yükümlüdür. Faturalarınızın posta ile gönderilmesini istememeniz halinde işletmeciniz asgari fatura tutarı ve son ödeme tarihini ihtiva eden fatura bilgilerini elektronik ortamda ödeme tarihine en az beş gün kala tarafınıza göndermekle yükümlüdür. Tüketici olarak işletmecinizden ayrıntılı fatura talep edebilirsiniz.

 

Faturalarınızda bir hata olup olmadığı hususunda fatura detaylarını kontrol ediniz. Faturanızın, beklediğinizden fazla geldiğini ve işletmecinizin bir faturalama hatası yaptığını düşünüyorsanız, gerekli bilgi ve belgeleri eklemek suretiyle http://tuketici.btk.gov.tr/ internet adresini kullanarak kurumumuza başvurabilirsiniz.” denildi.

 

————————————————————————–

Arkadaşlar yukarıda bahsetmiş olduğum haber yazete.com sitesinden alıntı yapılarak sizleri bilgilendirmek amacı ile paylaşılmıştır.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:jQuery Slider’ın Çalışma Mantığı Nasıldır?

Sonraki Yazı:Facebook’taki Farklı Gizlilik Ayarları Nelerdir?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.