Emre Supçin – Kişisel Blog | İşte Karşınızda: Türk Yapımı Oyun!

Türk-Yapımı-Oyun_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

Ara sıra sizlere oyun dünyasından haberler paylaşıp yeni çıkan bazı oyunlar hakkında da bilgileri aktarıyordum. Şimdi sizlere yazacağım bu makalemde Türk yapımı bir oyundan bahsetmek istiyorum. Oyun sektörü gün geçtikçe bayağı gelişmekte, bununla birlikte bilgisayar kullanıcıların ilgisi haline gelen ‘oyun’ kategorisi de dikkatleri de üzerine çekmekte.

 

Türk yapımı oyunlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor ve bu sürecin en yeni örneklerinden biri de Alper Sarıkaya tarafından geliştirilen, “Manuganu” adlı platform oyunu.
Manuganu_emresupcin

Yıllardır üç boyutlu görseller ve efektler üzerine çalışmalarını sürdüren Alper Sarıkaya, yeni oyunu Manuganu’yu 13 Mart itibariyle Google Play üzerinden oyuncuların beğenisine sundu.

 

Level Online’ın haberinde müzikler dışındaki her bir detayı kendisinin hazırladığını belirten Alper Sarıkaya, Manuganu’yu şu şekilde tanımlıyor: “Manuganu, ‘Manuganu’ adlı karakteri yönettiğimiz, yana doğru ilerleyen ve üç boyutlu bir koşu oyunu.

 

 

Diğer koşu oyunlarının aksine Manuganu, ‘durma’ özelliğiyle doğru zamanlama imkanı sunarak sallanan kayalardan, alevlerden ve diğer düşmanlardan kaçmamıza yardımcı oluyor.

 

Manuganu’nun bir diğer önemli özelliğiyse gerektiğinde ‘koşu’ modundan, ‘tırmanma’ moduna geçilebilir olması. Tabii ki bu özellik, kendi zorluklarını da beraberinde getiriyor.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Pardus 2013 Artık Karşınızda!

Sonraki Yazı:Adı Duyulmamış En İyi Programları Biliyor muydunuz?

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar
    Sermin

    Bilgi için teşekkürler.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.