Emre Supçin – Kişisel Blog | Joomla da Html Kod Nasıl Eklenir?
link

Joomla da Html Kod Nasıl Eklenir?

Merhaba sevgili arkadaşlar bu sabah yazdığım bir önce ki makalemde bugünün anlam ve önemini atlamışım kusura bakmayın. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

Yazacağım makale Joomla ile ilgilidir. Joomla’nın ne olduğunu önceki makalelerimde açıklamıştım. Yine de kısaca bir tanım yapacak olursak açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS) Joomla Dünya çapında tahmin edilen rakamlar çıkarında en çok tercih edilen sistemdi.

Joomla ya html kodları eklemek için nereye ekleyecekseniz onu belirledikten sonra, mesela elimizde hit sitelerinden aldığımız bir html kod olduğunu varsayalım kodumuz şu şekilde olsun…

2 <!-- Sitenizi Ekleyin Hit Kazanın --> 
3 <script type="text/javascript" src="http://mjdepo.com/CounterV4.js"></script> 
4 <script type="text/javascript">Zirve100_Counter_Main(181818, 5);</script> 
5 <!-- Sitenizi Ekleyin Hit Kazanın --> 

 

 

Bu kodu bir modüle veya seçeceğimiz bir user’a koymak için modüller bölümüne girip yeni modül oluşturma seçeneği seçilir ve bu kodlar yazı editörünün penceresindeki simgelerden html’e bastığımızda açılacak olan pencereye eklenir ve yayınlayıp kaydet dediğimizde bu kodlar eklenmiş olacak.

Eklediğiniz kodları da <center> buraya kodunuz </center> tagleri arasına alırsanız o modülde eklediğin nesneler ortalanmış olacaktır.

Eğer bu editörden eklenmeme sorunu olursa o zaman genel ayarlara girin ve yazı editörünü kapatın ondan sonra aynı yöntemle tekrar eklemeye çalışın.

Google kodlarını da bu şekilde kolayca ekleyebilirsiniz.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Algoritma ve Programlama Nedir?

Sonraki Yazı:Akismet Nedir? Ne İşe Yarar?

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.