Emre Supçin – Kişisel Blog | Kullanıdığımız İnternetin Ne Kadar Güvenli Olduğu Hakkında Bilginiz Varmı?

İnternet çoğumuz için vazgeçilmez bir iletişim kaynağıdır. Özellikle yeni yeni teknolojilerin çıkmasıyla birlikte Bilişim Suçlarıda daha çok ortaya çıkmaya başlıyor.

Peki İnternette ne kadar korunduğumuz hakkında bilgimiz varmı?
Yaptığımız herşeyin korunup korunmadığından eminmiyiz?

İşte bu makelemizde bunları açıklayarak kulllandığımız internet servislerinde ne kadar güvenli olduğu hakkkında bilgi vereceğim.

İnternet’in, şu an için, çok fazla güvenli olduğu söylenemez. Nadiren de olsa, kişisel iletiler (e-posta, e-mail) kötü amaçlı, profesyonel kişiler tarafından illlegal yollarla ele geçirilebilir. Özellikle ticari kuruluşların İnternet’i kullanmaya başlamaları ile birlikte, İnternet’te güvenlik probleminin çözümü için ciddi çalışmalar  yapıldı. Web üzerinden iletilen her türlü bilginin, yeni şifreleme teknikleri ve çok yüksek hızlı hatlar  sayesinde yeterince güvende olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, yine de, kullanıcı şifreleri, banka kredi kart numaraları ve benzeri gibi gizlilik içeren bilgileri net üzerinde serbestçe göndermeyin (e-mail ile, güvenlik kilidi olmayan Web listeleyicileri ile vb.)

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:İşte Facebook’un Zaman Tüneli Profilimizin Filmi Oluyor! Nasılmı?

Sonraki Yazı:Modem Bağlantı Hızının Ne Olduğu Hakkında Bilginiz Varmı?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.