Emre Supçin – Kişisel Blog | Microsoft Hotmail’e Veda Ediyor, Yeni Servisin Adı Outlook!

Merhaba arkadaşlar bugün yine farklı bir makale ile karşınızda olacağım. Konu başlığımızdada belirttiğim gibi Microsoft Hotmail’e Veda Ediyor, Yeni Servisin Adı Outlook! Tabi şimdi bazılarınız diyebilir -Ohooo microsoft bunu yapana kadar biz daha çook hotmail kullanırız bende öyle diyordum ama haberin sonunu okuduğumda bu uygulama dün akşam kullanıma açıldığından itibaren yoğun ilgi ile karşılaştı ve bir kaç saat içerisinde 1 milyon üyeyi geride bıraktı.

Microsoft’un daha önce e-posta hesabı Hotmail’de tasarım ve isim değişikliğine gideceği konuşuluyordu. İsim konusunda herhangi bir bilgi ortaya atılmasa da yeni tasarıma ait ekran görüntüleri basına sızmıştı.

Microsoft dün akşam yeni e-posta servisi Outlook.com‘u kullanıma açtı. Microsoft baştan aşağıya yenilediği e-posta hizmetini yeni isim ile kullanıcılarına sunarken, 16 yıllık geçmişe sahip Hotmail’i kapatma kararı aldı.

Microsoft’un Hotmail hakkında net bir yaptırımı şu an için yok. Outlook’a geçmeye zorlanmayan Hotmail kullanıcıları adreslerini kullanmaya devam edebilecekler.

Tasarım Outlook.com’u Hotmail’den ayıran en büyük etken. Dersine iyi çalışan Microsoft ekibi Hotmail’den ayrılmak için önemli bir sebep olarak gösterebileceğimiz tasarımı bir kenara bırakarak daha sade ve stilize bir arayüzle kullanıcıları karşılıyor.

Outlook.com, kullanıcılarına daha sosyal bir e-posta deneyimi sunuyor. Görüştüğünüz kişilere ait Twitter – Facebook hesapları ve son iletileri Outlook tarafından aynı pencerede sunulacak.

Outlook, tabii ki Windows Live Messenger desteği ile geliyor. Kullanıcılar ileriki tarihlerde de Skype hesaplarını ana ekrandan kullanabilecekler.

Gelelim Microsoft’un yenilenen e-posta servisinden nasıl para kazanacağına. Microsoft, Hotmail’deki reklam göstermeme politikasına Outlook ile birlikte veda ediyor. Gmail’de olduğu gibi Outlook’ta da e-posta içeriklerindeki anahtar kelimelere göre gösterilen reklamlar ile karşılaşacağız.

Arkadaşlar microsoft ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz böyle yeni bir uygulama ile karşımıza geldiği için yalnız hotmail.com ismi güzeldi be sanki 😉

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Türkiye’de Twitter Kullanımı?

Sonraki Yazı:Windows 8 26 Ekim’de Çıkıyor!

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.