Emre Supçin – Kişisel Blog | Microsoft Office Belgesine Şifre Nasıl Konulur?

MS-Şifreleme_emresupcinMerhaba arkadaşlar

Az önce yazmış olduğum Microsoft Office Outllok makalesinin ardından bu seferde güvenlik Microsoft Office belgelerinizin güvenliği hakkında bir makale yazmaya karar verdim. Başkalarının okumasını ve görmesini istemediğiniz belgeleriniz elbette vardır ve bu belgeler bir o kadar da önemli belgelerinizdir. Microsoft  Office’te önemli olan veya kimsenin okumasını istemediğiniz belgelerinize şifreler atayabilirsiniz.

 

 

Bunu yapmak ise çok kolaydır.

Bir Word belgesi açın. Araçlar > Seçenekler menüsüne gidin. Güvenlik sekmesini tıklayın. Karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.

 

MS-Office-Belge-Şifreleme_emresupcin

 

 

Açmak İçin Parola Oluşturma:

İşaretle belirttiğim “Açma parolası” kutusuna bir parola girin, sonra Tamam’ı tıklatın. Sonra karşınıza gelen “Açma parolasını yeniden gir” kutusuna parolayı tekrar yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

 

————————————————————————
Değiştirmek İçin Parola Oluşturma:

“Değiştirme parolası” kutusuna bir parola yazın, sonra Tamam’ı tıklatın. “Değiştirme parolasını yeniden gir” kutusuna parolayı yeniden yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra belgeniz açma ve değiştirmeye korumalı hale gelir. Açılmak istendiğinde her seferinde parola soracaktır. İptal etmek için parola kısmını boş bırakarak aynı işlemleri tekrar etmeniz yeterlidir.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Outlook’ta Bazı Temel Ayarlar Nelerdir?

Sonraki Yazı:Garanti Link Lezzete Doyuruyor!

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.