Emre Supçin – Kişisel Blog | MSN’nin Tarih Olması Yaklaştı!

MSN-Tarih-Oluyor_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

 

Uzun zaman önce çıkan bir haber ve sonra gelişen olaylar neticesnde dev microsoft firması MSN hizmetini kapatacak. Biz kullanıcılara ise biraz farklı olarak Skype’ı sundu. Bende son bir defa sizleri MSN konusunda bilgilendirmek amaçlı son MSN haber makalesini yazacağım.

 

MSN’in tarih olmasına son 9 gün kaldı! 13 yıllık mazisi olan ve o maziyi geride bırakan MSN artık çöpe gidiyor ve yerini Skype’e devrediyor…

 

 

Microsoft’un 13 yıllık geçmişi olan anlık mesajlaşma uygulaması Windows Live Messenger’ın kapanış tarihi belli oldu.

Microsoft Live Messenger üzerinden yapılan duyuruya göre, 8 Nisan 2013’ten itibaren Windows Live Messenger kapatılacak ve 300 milyon kullanıcı yine kendi hotmail hesaplarından Skype 6.0 ile oturum açabilecek.

 

 

Yeni hesap açacak kullanıcılar sadece “@outlook.com” üzerinden hesap alabilecek. Dosya alışverişi, anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi iletişim hizmetlerini içinde barındıran Skype üzerinden, istenildiğinde belli bir ücret karşılığında telefon görüşmeleri yapılabiliyor.

 

 

Kullanıcılar ayrıca Skype’i üzerinden Facebook hesaplarına da bağlanabiliyor.

Skype, Türkiye’de çok fazla kullanılmayan, fakat dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı, rakiplerine fark atacak hızlılık ve özellikleri bulunan bir anlık mesajlaşma programı olarak biliniyor. Microsoft’un Skype’i Mayıs 2011’de 8.5 milyar dolara satın aldığı belirtilmişti.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Dreamweaver’da Resmin Yanına Nasıl Yazılır?

Sonraki Yazı:Dreamweaver’da Fotoğraf Albümü Nasıl Oluşturulur?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.