Emre Supçin – Kişisel Blog | Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar?
link

Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar?

Pinterest-Nedir-Ne-İşe-Yarar_emresupcinMerhaba Arkadaşlar,

Günler geçtikçe internet teknolojisi çığ gibi ilerlemekte ve ayak uydurması da bir hayli zorlaşıyor. Gerek akıllı telefonlarda olsun gerekse tablet bilgisayarlarda olsun sosyal medyayı yakından takip etmeyi hiç ihmal etmiyoruz 🙂 Bende bazı teknolojilere ayak uydurmaya çalışıyorum ve karşılaştığım güzel uygulamalardan da sizi haberdar etmek için yeri geldiğinde bilgilendirme amaçlı yazılar yazıyorum.

 

Bu yazımda da Pinterest’in ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlatacağım.

 

Sanal ortamın en son trendlerinden biri olmaya hak kazanan pinterest; emin adımlarla yolunda ilerliyor. Geçen yılın son zamanlarına doğru adından artık sıkça bahsettiren pinterest kısa bir zaman içerisinde 11 milyon üye’ye erişmiş ve yeni yıla çok iyi bir giriş yapmıştır.

 

Pinterest aslında sınırsız alana sahip birdepo’dur. Sanal ortamda hoşunuza giden görselleri paylaşmakta ve düzenlemede kullanılan bir uygulamadır. Pinterest kelime olarak açıklayacak olursak, Pin iğnelemek anlamına geliyor. İnterest ise ilgi alanı olarak adlandırılır. Pinterest’i kullanmaksa oldukça basittir. Kısaca bilgilerinizi girerek ya da “facebook” ve “twitter” hesaplarınızı da kullanarak giriş yapabiliyorsunuz. Buradaki amaç twitter’ın tam tersi olarak paylaşmak istediklerinizi sadece yazı değil asıl amaç resimleri ön plana çıkarmaktır. Paylaştığınız resimlerin altına 500 karakterlik bir açıklamada yapabiliyor aynı zamanda bağlantıda ekleyebiliyorsunuz.

 

Ayrı zamanda bu uygulama şirketlerin çok işine yaramaktadır. Şirketler bütün ürünlerini bu uygulama sayesinde teşhir edebiliyor, e-katalog şeklinde takipçilerine ürünlerinin tanıtımı yapmış oluyor. Artık sanal ortamda hoşunuza giden resimleri bilgisayarınıza kaydetmek yerine, pinterest’i kullanarak bu resimleri hemen pinleyebilirsiniz.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:CSS Kullanarak Resimleri Boyutlandırma İşlemi?

Sonraki Yazı:Evernote Nedir? Ne İşe Yarar?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.