Emre Supçin – Kişisel Blog | Sahte Android Uygulamalarına Dikkat Ediyor musunuz?

Arkadaşlar Android Sistemi çıkalı bayağı artış söz konusu oldu, Kullandığımız Tablet Bilgisayarlarda ya da akıllı telefonların tümünde hemen hemen Andoid işletim sistemi yüklü. Android İşletim sisteminde indireceğimiz uygulamaların (Oyun,Program,Uygulama) güvenli olup olmama konusunda tereddütleriniz var ise buyrun makalemi okuyun.

Android kullanıcılarının hızla artması, teknoloji korsanlarına yeni bir kapı açtı. En popüler uygulamaların, zararlı yazılım (virüs) içeren sahte versiyonları piyasaya sürülüyor.

Android mobil cihazınız için uygulama indirirken, uygulama yapımcısınındoğruluğundan emin olun ve sadece güvenilir web sitelerinden indirme işlemi yapın.

Geçtiğimiz günlerde, Rus siber korsanları tarafından, Facebook‘un satın aldığı Instagram uygulamasının sahtesi çıkarıldı. Korsanlar bu sahte Instagram ile Android kullanıcılarındanSMS yoluyla para kazanıyorlar. Üstelik sahte Instagram şimdiye kadar 5 milyon kez indirildi. Sahte Instagram’daki zararlılar BT güvenliği ve veri koruma şirketi Sophos tarafından tespit edildi.

Son zamanların en popüler mobil oyunu Angry Birds‘in de zararlı yazılım içeren sahte sürümleri piyasada dolaşıyor.

Bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için belirtmekte yarar var, sadece Instagram ve Angry Birdsuygulamalarının değil, bir çok uygulamanın zararlı versiyonları mevcut. Bu yüzden Android mobil cihazınız için tüm uygulamaları Google Play‘den indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Nokia’nın İlk Windows’lu Telefonu!

Sonraki Yazı:C# Tarih – Saat Uygulaması Nasıl Yapılır?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.