Emre Supçin – Kişisel Blog | SEO Nedir? Ne Değildir? İpuçları Nelerdir?

SEO Perfect CompanyMerhaba arkadaşlar,

Bu yazımda siz sevgili arkadaşlarıma SEO’nun ne olduğunu, ne olmadığını, ne işe yaradığını ve ipuçlarının ne olduğuna değinerek açıklayacağım. SEO, Türkçeye çevirdiğimiz takdirde “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Sanırım bu terimi bilmeyen, duymayan kalmamıştır fakat ben yinede sizlere hatırlatmak istedim. SEO, web sayfalarınızın arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi için yapılan ayarlamaların bütünüdür.

 

 

Arama motorlarının ilk zamanlarında ufak hileler ile bu olay çok kolay bir şekilde çözülmüş olsada, şimdilerde gelişen sistemlerin sonucunda dürüst kullanıcıların ekmek yiyebildiği halini almıştır.

 

Backlink değişimleri, sahte anahtar kelimeler, kopya içerikler ve çok daha fazlası artık geçersiz sayılabilecek derecededir. Durum böyleyken özgün içerik, karşılıksız backlink, sosyal ağlar ve kaliteli dizinlerde yer alabilmek SEO başarısında tam etkendir.
 
SEO Nerede Başlar ve Nerede Biter?
 
SEO, domain adınıza karar verirken ve hostin firmanızı seçerken başlar ve siz web sayfanızı yayınlamaktan vazgeçene kadar devam eder. Her bir içerik kendince arama motorları için uygun halde hazırlanmalıdır. Ufak bir örnek vermek gerekir ise; messivideolari.com isimli web sayfasında yemek tarifi anlatırsanız ve gerçekten başarıyı hakediyorsanız, bu işlem biraz zaman alacaktır. Bunun yanı sıra messivideolari.com isimli adresten Messi’nin videolarını paylaşırsanız başarı kaçınılmazdır.
 
Hosting firmanızda bu konuda önemli rol oynar. Sunucularınızın hedef kitle ile aynı ülkede bulunması sizler için tamamıyla artı puandır. Bu noktayıda gözden kaçırmamak gerekir.

 

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Sunucu Tipleri Nelerdir? Hangi Amaçla Sunucu Kullanılmaktadır?

Sonraki Yazı:Türkiye’de E-ticaret Büyümeye Devam Ediyor!

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.