Emre Supçin – Kişisel Blog | Sevgili Bilgisayarlarımız İçin 7 Önemli Kural!

Önemli-Bilgisayar-Kuralları_emresupcinSevgili okurlarım hepinize tekrar merhabalar,

 

Makale başlığında ‘Bilgisayar’ aşkını ve samimiyetini dile getirmeye çalıştım yanlış anlaşılmasın yani 🙂 Şimdi gel gelelim asıl konumuza; Bilgisayarınızı nasıl koruyorsunuz. Şöyle söyleyim; Gerek zararlı yazılımlardan, gerekse darbelerden daha doğrusu donanıma karşı olan darbelerden? Arkadaşlar sizlere söyleyeceğim bu 7 kural bilgisayarlarınız için önemli. Gelin hep beraber makalemizi inceleyelim.

 

 

Kural 1: Sisteminizde mutlaka güncel bir antivirüs programı kullanın ve günlük olarak güncellendiğinden emin olun. Kullanmış olduğunuz programın özelliklerine girerek günlük güncellemeyi aktif hale getirin.

 

 

Kural 2: İşletim sisteminizin otomatik güncelleme özelliğini açık tutarak sisteminizi daima güncel tutun.

 

 

Kural 3: Sisteminizde bulunan güvenlik duvarını mutlaka aktif hale getirin.

 

Yukarıda yazmış olduğum 3 ana kuralımız için gereken ayarlara Windows XP kullanıyorsanız, Başlat –> Ayarlar –> Denetim Masası –> Güvenlik Merkezinden ulaşabilirsiniz.

 

Kural 4: Kişisel bilgilerinizi ele geçirme yönelik casus yazılımlara karşı sisteminizde mutlaka güncel bir anti spyware/addware programı kullanın.

 

Kural 5: Mutlaka lisanslı yazılım kullanın ve internet üzerinden çeşitli sitelerde bulunan, kırılmış programları indirmeyin. Bu programlar sizin kişisel bilgilerinizi ele geçirmeye yönelik olabilir veya içerisinde virüs olabilir.

 

Kural 6: Sizin için önemli olan dosyaların yedeklerini mutlaka alın.

 

Kural 7: Tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları direk silin, tanıdığınız kişilerden geliyor olsa da şüphelendiğiniz e-postaları gönderen kişiyle konuşmadan açmayın.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Bilgisayar Açılışında F1 Sorunu ile Karşılaşıyor musunuz?

Sonraki Yazı:Asp.net’te SQL Server Veritabanına Nasıl Bağlanılır?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.