Emre Supçin – Kişisel Blog | Telefonunuzu Mouse ve Klavye Olarak Kullanabilirsiniz…

Merhaba arkadaşlar,

HDMI ile televizyonunuzu bilgisayarınıza bağladınız, koltuğunuza oturup film izleyeceksiniz tam keyfin ortasında kullandığınız mouse’un kablolu olduğu aklınıza geliyor ve bilgisayarın yanında oturma zorunda olduğunuzu düşünüyorsunuz. Her derde deva olan akıllı telefonlar bu konuda da bizim yardımımıza koşuyor, mouse ve klavye olarakta kullanılabilir olduğunu hatırlatmak istiyorum…

Remote-Mouse_emresupcin

Akıllı cihazı fare veya klavye olarak kullanmak için neler gereklidir?

 

1 – Android veya iOS işletim sistemine sahip akıllı cihaz
2 – Windows veya Mac işletim sistemine sahip bir bilgisayar
3 – Bilgisayarımız üzerinde ve telefonumuz üzerinde çalışan bir WiFi bulunması

 

Yukardakilerin hepsine sahipsek eğer o zaman başlayabiliriz demektir.İlk önce http://www.remotemouse.net/ adresine giriş yapın. daha sonra “Get Now” butonuna basın.

 

Karşınıza gelen pencereden istediğiniz platformu seçin (Windows/Mac) ve ardından kurulum dosyasını kurun. Kurulumunuz tamamlandıktan hemen sonra Android veya iOS cihazınızdan http://www.remotemouse.net/ adresine tekrar giriş yapın ve cihazınıza uygun platformda uygulamayı indirin.

 

Daha sonra uygulamayı kurun ve açın. Hem bilgisayarınızın hem de mobil cihazınızın Wifi bağlantısının aktif olduğundan emin olun. Daha sonra cihazlarınızı eşleştirin. Şimdi artık cihazınızı bu uygulama sayesinde hem mouse (Fare) olarak hem de Klavye olarak kullanabilirsiniz.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:WordPress 4.2 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler Neler?

Sonraki Yazı:MS SQL’de Database Nasıl Oluşturulur?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.