Emre Supçin – Kişisel Blog | Turkcell’in Facebook Sürprizi Olduğunu Biliyor musunuz?

Değerli okurlarım çoğunu sosyal ağ olarak facebook’ta vakit geçirirsiniz, Bilgisayar başında olmadığınız zaman cep telefonunuzdan Facebook’a girmek istersiniz fazla durmadan çıksanız bile giden kontörün yani yeni sisteme göre TL’nin haddi hesabı yoktur. Bu yazımdaki konu Turkcell kullanıcılarının daha çok işine yarayacaktır.

Turkcell ve Facebook işbirliği sayesinde artık Turkcell’lilerin cep telefonlarına özel ve tamamen ücretsiz bir Facebook sitesi var. Turkcell sponsorluğunda kullanıma sunulan 0.facebook.com ile Turkcell aboneleri, cep telefonlarından hiçbir bir bağlantı ücreti ödemeden Facebook’a erişip, her an arkadaşları ve sevdikleriyle bağlantıda kalabilecek.

Facebook’un yeni mobil sitesi 0.facebook.com, standart sitenin en hızlı bağlantıyı sağlayacak hafiflikte tasarlanmış bir versiyonu. Fotoğraf ve grafiklerin link olarak yer aldığı sitede, herhangi bir fotoğrafın linkine tıklayan kullanıcılar, standart siteye yönlendirildiklerine dair bir bilgilendirme görecekler.
Fotoğraf ve benzeri içerikleri standart mobil siteden bağlantı ücreti ödeyerek görüntülemek isteyenler için ise Turkcell birbirinden uygun cepten internet paketleri ve günlük kullanım kampanyaları sunuyor. Günlük kampanyalar dahilinde tüm Turkcell’liler günde 3 TL, gençTarife’liler ise sadece 50 Kuruş’luk internet kullanımı yaptıklarında herhangi bir başvuru gerekmeksizin gün sonuna kadar 15 MB ücretsiz kullanım hakkı kazanıyorlar. Abonelerin kullanım yaptıkları her gün otomatik olarak faydalanabilecekleri bu kampanyada hediye edilen 15 MB, günde üç binden fazla Facebook sayfası gezmeye yeterli oluyor.
Develioğlu: Turkcell’lilere cepten hızlı ve ücretsiz Facebook
Turkcell’in 0.facebook.com hizmeti ile ilgili açıklama yapan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, sosyal ağların mobil hayatı renklendirdiğini ve bu yeni iletişim biçiminin tüm dünyayı etkisi altına aldığını vurgulayarak, “Mobil internet kullanımında sosyal ağların ne kadar büyük pay sahibi olduğunu biliyoruz. Özellikle Facebook, gençlerin hayatında önemli bir yer tutuyor. 0.facebook.com ile Facebook erişimini Turkcell’lilere en elverişli koşullarda sunarak müşterilerimize hızlı ve ücretsiz kullanım deneyimi yaşatıyoruz” dedi.
Facebook Mobile: 0.facebook.com, işbirliğimizin başarısını daha ileri taşıyacak
Facebook Mobile’ın Direktörü Henri Moissinac ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Facebook’a kolay ve hızlı mobil erişim sağlamak için yenilikçi şirketlerle çalışmaya önem veriyoruz. Turkcell ile ücretsiz Facebook kampanyasında büyük başarı sağladık ve Turkcell sayesinde ücretsiz olarak sunulan 0.facebook.com sitesiyle bu başarıyı daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz”
Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Web Hata Kodları ve Çözümleri için Sizlere 10 Farklı Web Sitesi!

Sonraki Yazı:Skype Nasıl Kurulur? Kullanımı Nasıldır?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.