Emre Supçin – Kişisel Blog | Türkiye’de E-ticaret Büyümeye Devam Ediyor!

Merhaba değerli okurlarım,

Zaman zaman blogumda sizlere çeşitli bilgileri sunarak beğeninizi kazanmaya çalışmaktayım. Bu blogu açmadan önce sadece birkaç kategori üzerinde bilgi vermeyi amaçlayarak fark bilgiler ışığında blog yolumuza devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi e-ticaret Elektronik Ticaret’in kısaltmasından geliyor ve kısaca ne olduğunu söylemek gerekirse; Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılmasıdır. Elektronik ticaret, ticari işlemlerden biri veya tamamının elektronik ortamda gerçekleştirilmesi yoluyla reklam ve pazar araştırması, sipariş ve ödeme, teslimat olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır. İlerleyen zamanlarda ise bu konu üzerinde ayrıntılı bir şekilde duracağız.

 

E-Ticaret-Büyüyor_emresupcin

 

İnternet üzerinden alışveriş yapmak artık çok moda! Bu modaya ayak uyduranlar sayesinde de Türkiye’deki e-ticaret hareketi yüzde 52 büyüyerek internet alanında yükselen bir değer oldu. Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, e-ticaret alanındaki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Canko’nun Türkiye’de her beş kişiden birinin internet üzerinden alışveriş yaptığını söylemesi, geldiğimiz noktayı yeterince açıklıyor aslında.

 

E-ticaret ile yapılan alışverişte 9 ayda yüzde 52’lik bir büyümenin gerçekleştiği sektörün şu sıralar en popülerleri private shopping siteleri. Soner Canko, e-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerin, güvenlik önlemleri arttıkça daha da yaygınlaşacağını belirtti. BKM olarak altyapısını geliştirdikleri internette ‘Güvenli Alışveriş’ sistemi ile e-ticarette, daha da güvenli bir ortam sunmayı hedeflediklerini söyledi.

 

BKM verilerine göre, 2011 yılı ilk 9 ayında kredi kartları ile e-ticaret sitelerinden yapılan harcamalara bakıldığında ise hizmet sektörünün başı çektiği gözlendi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 69 oranında artan hizmet sektörü cirosu 2 milyar 233 milyon 530 bin liraya ulaştı.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:SEO Nedir? Ne Değildir? İpuçları Nelerdir?

Sonraki Yazı:İnternet Çoğunlukla Haber Okumak için Kullanılıyor!

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.