Emre Supçin – Kişisel Blog | Twitter Profilinize Kapak Fotoğrafı Yaptınız mı?

İyi Akşamlar arkadaşlar bildiğiniz gibi facebook timeline uygulaması ile profilimize banner şeklinde resim yerleştirebiliyoruz. Peki ya bu timeline sistemi twitter’da işe yarar mı?

Evet Twitter’ında artık böyle bir özelliği var Facebook zaman tüneli sistemine geçerek kapak resmi uygulaması kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılmasından sonra Twitter’da kapak resmi yüklemeye artık izin veriyor. Kullanıcıların istedikleri resimleri kapak resimleri yapabilmesine olanak sağlayan bu özellikte dikkat edilmesi gereken bir kaç husus var. Öncelikle hesaba giriş yaptıktan sonra Ayarlar bölümüne gelerek Tasarım başlığını tıklıyoruz. Tasarımı kişiselleştir başlığı altından header kısmına koymak istediğiniz resimi seçiyorsunuz. Seçtiğiniz resimde dikkat etmeniz gereken özellikler ise; Resimin boyutu 5 MB tan fazla olmamalı ve 1252*626 ölçülerinde olmalıdır. Bu özelliklerdeki resimi yükledikten sonra kayıt et diyerek işlemi bitirmiş oluyorsunuz.

Kısa ve öz makale oldu sanırım ama yinede ben şöyle bir özetleyim;

** Ara kutusunun yanındaki Tools işaretine tıklayarak ayarlar diyoruz.

** Sol taraftaki hesap penceresinden Tasarım’a tıklıyoruz.

** Tasarımı Kişiselleştir’den Başlığı Değiştir diyoruz ve bilgisayarımızdaki mevcut resimlerden birini seçerek Değişiklikleri Kaydet butonunu tıklıyoruz.

Üstteki gibi bir görünüme sizde sahip olabilirsiniz.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Photoshop’ta Gölge Nasıl Oluşturulur?

Sonraki Yazı:MS-DOS İşletim Sistemi Hakkında Yeterli Bilgiye Sahip misiniz?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.