Emre Supçin – Kişisel Blog | Twitter ve Facebook’ta Başkasının ‘Özelini’ Paylaşmayın!

Twitter-ve-Facebook_emresupcinMerhaba Arkadaşlar,

Sosyal Medya ve İnternet konularına bayağı uzun değindik ve son olarak Hürriyet Teknoloji’de yer alan bir haberi sizlere aktarmak istiyorum. son zamanlarda yaşanan olaylardan sonra Sosyal Medya’da bayağı ilgi odağı haline geldi. Bunun neticesinde insanlar sosyal medya da tüm olayları paylaşmak diğer insanlara duyurmak istiyor ancak; Twitter ve Facebook’ta başkasının telefonunu fotosunu sakın paylaşmayın. Neden mi?

 

 

Milyonlarca sosyal medya kullanıcısı… Paylaştığınız mesajlar, fotoğraflar şiddet, hakaret ve tehdit içeriyor mu, hukuka aykırı bir kayıt mı, fotoğraftaki kişinin bu paylaşımdan haberi var mı, cinsel içerikli mi, çocuk pornosuna giriyor mu? Bu ve diğer sorulara yanıt vermeden dolayısıyla bu haberi okumadan, düğmeye basmayın!

 

Bir yanda Gezi Parkı eylemleri süresince sosyal medyada yapılan milyonlarca paylaşım Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından incelemeye alınırken, bir yanda da İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere birçok ilde yüzlerce kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar serbest bırakılmakla birlikte İçişleri Bakanı Muammer Güler,  “Burada halkı tahrik eden, bir manipülasyonla yalan haberlerle halkı kışkırtmaya, hatta toplumsal olaylara, mal ve can emniyetini sıkıntıya sokacak, bozacak eylemlere yönlendiren elbette gerek Twitter olsun gerek Facebook olsun ve gerek sosyal medyanın diğer enstrümanlarını kullanarak bunları yönlendirenlerle ilgili çalışmamız var” dedi. Güler, ayrıca sosyal medya düzenlemesiyle ilgili bir de yasal çalışma yapacaklarını duyurdu.

 

Siz değerli okurlarımız haberin devamı ve daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız ve Hürriyet Teknoloji’de yer alan bu önemli habere göz atınız.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Twitter’ın Tarihi?

Sonraki Yazı:CSS: !important Kullanımı Nasıl Olur?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.