Emre Supçin – Kişisel Blog | Windows 7 600 Milyon Lisans Satışına Ulaştı!

Merhaba arkadaşlar bugün anlatacağım makalemde biraz farklılık olarak Windows 7’nin artışından bahsedeceğim. Konumuza geçmeden kısaca şunu belirteyim. Bildiğiniz üzere çoğumuz zamanında Windows 95,98 ve XP kullandık tabi 2012 yılındada olsak Xp çoğumuzun vazgeçilmez işletim sistemi olmaya devam ediyor. Windows Vista, 30 Ocak 2007’de dünya çapında piyasaya sürülmesine rağmen XP kullanıcıları kadar kullanıcı elde edemediğinden üretimi fazla sürmedi.  Microsoft tarafından 22 Ekim 2009 olarak karşımıza çıkan Windows 7 ise çoğu kullanıcıların gözdesi haline gelmiştir. Gerek tasarımıları gerek performanları gerekse diğer özellikleri yönünden.

Peki Windows 7 600 Milyon Lisans Satışına Nasıl Ulaştı?

Computex teknoloji fuarında, Microsoft üretici departmanı başkan yardımcısı Steven Guggenheimer açılış konuşması yaptı.

Windows 7′nin 600 milyon lisans satışı yaptığını paylaşan Steven Guggenheimer, Windows 7′nin internete bağlı cihazların yüzde 39′una ulaştığını belirtti.

Piyasaya sürüldükten sonra, sadece 1 yılda 240 milyon lisans satışına ulaşan Windows 7,Vista’nın önüne geçmeyi başardı ve Microsoft’u çok memnun etti.

Guggenheimer, Microsoft tarihindeki en büyük lansmanın windows 8 ile olacağını söyledi. Ayrıca Windows 7′den Windows 8′e yükseltme yapılabileceğini de hatırlatarak, yükseltme işlemleri ile ilgili ilgi ve teklif almak isteyenlerin bu adresi takip etmelerini tavsiye etti.

Microsoft CEO’su Steve Ballmer geçtiğimiz günlerde 2013 yılında 500 milyon kullanıcının Windows 8‘e geçebileceğini ifade etmişti. Metro arayüzü ile daha esnek kullanım imkanı sunan Windows 8, hızlı açılış ve kapanış süresi ile şimdiden kullanıcıları cezbetmiş görünüyor.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Facebook WordPress Eklentisi!

Sonraki Yazı:Windows’ta Kısayol Oklarından Sıkıldınızmı?

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.