Emre Supçin – Kişisel Blog | Windows 8 26 Ekim’de Çıkıyor!

Merhaba arkadaşlar bugünkü makalemde sizlere Windows 8’in 26 Ekimde çıktığını ve hangi zamanlarda hangi değişikliklerin yapıldığını anlatacağım. Öncelikle şöyle bir ön yargıya düşmeyin -Bu Windows 8 artık ne zaman çıkacak? Yalan habermi acaba bu? Her site kafasına göre tarih veriyor hangisine inanalım? gibi düşüncelere kapılmayın arkadaşlar.

Neyse konumuza dönebiliriz.

Microsoft, Windows 8 RTM (Release to Manufacturing) sürümünün geliştirme aşamasının tamamlandığını açıkladı. 

Microsoft tarafından yapılan açıklamayla birlikte, donanım üreticileri 26 Ekim’deki Windows 8 Lansmanı için hazırlıklara başladı. Firmalar yeni seri ürünlerini Windows 8′li olarak piyasaya sürecekler.

Yazılım geliştiriciler, BT Uzmanları ve iş ortakları Windows 8 Release to Manufacturing kodlarına daha erken ulaşacaklar. 26 Ekim’de yapılacak olan Windows 8 lansmanına kadar olan süreç için Microsoft aşağıdaki takvimi hazırlamış.

  • 15 Ağustos: Windows 8 için uygulama geliştirenler MSDN abonelikleri üzerinden Windows 8’in son sürümünü indirebilecek ve Windows Dev Center üzerinden Visual Studio 2012’nin son sürümüne erişim sağlayabilecekler.
  • 15 Ağustos: Kurumlarında Windows 8’i test eden IT uzmanları Windows 8’in son sürümüne TechNet abonelikleri aracılığıyla ulaşabilecekler.
  • 16 Ağustos: Yazılım Güvencesi bulunan müşterilerimiz Windows 8 Enterprise sürümünü Hacim Lisanslama Hizmet Merkezi (Volume License Service Center – VLSC) üzerinden indirebilecek ve Windows 8 Enterprise’ı kurumlarında deneyimleyip yaygınlaştırabilecekler.
  • 16 Ağustos: Microsoft Partner Network üyeleri Windows 8’e erişebilecekler.
  • 20 Ağustos: Microsoft Action Pack Providers (MAPS) için Windows 8’e erişim sağlanacak.
  • 1 Eylül: Yazılım Güvencesi bulunmayan fakat Hacim Lisansı sahibi müşterilerimiz Microsoft Hacim Lisanslama İş Ortakları üzerinden Windows 8 satın alabilecekler.

26 Ekim’den önce Windows 8’i test etmek isteyenler Windows 8 Önizleme Sürümü’nü http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/release-preview adresinden indirebilirler. Ancak bu sürüm, 26 Ekim’de resmen yayınlanacak olan sürümden büyük ölçüde farklı olabilir.

Windows 8 RTM sürümünde toplam 20 farklı Metro teması bulunuyor. Ayrıca Microsoft, kendi temanızı ve renklerinizi oluşturmanıza da imkan sağlıyor. Bu arada bir detay daha vermek gerekir, Windows 8 kullanılan bilgisayarlarda Türkçe klavyelerle artık Türk Lirasının yeni sembolü de kullanılabiliyor olacak.

Yazar
Yazar
Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Microsoft Hotmail’e Veda Ediyor, Yeni Servisin Adı Outlook!

Sonraki Yazı:Google+ Trafiği 8 Ayda %66 Artış Gösterdi!

YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

ES Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Emre Supçin Bu tema ES Web Tasarım tarafından düzenlenmiştir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.