26
Eki

Merhaba arkadaşlar, yeni bir kategori ekledim bu kategori WordPress kategorisi olup sizlere wordpress hakkındaki görüşlerimi bildiklerimi ve araştırmalarımı sunacağım.

Bu yazımda wordpress profil  resmi nasıl değiştirilir, wordpress avatar ayarları, wordpress profil resmi belirleme, wordpress otomatik avatar belirleme, wordpress otomatik profil resmi gibi konular hakkında kısa bilgiler belirteceğim.

 

 

 

WordPress Admin Panelinden….

-> Ayarlar Sekmesinden Tartışma Ayarları ‘nı tıkladığınızda…

-> Alt Kısımda Avatarlar kısmını göreceksiniz…

 

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi, profil resimleri ile ilgili kısımlarda, örneğin yorum alanında avatar gösterebiliriz ya da tam aksine avatarları gösterme sekmesinden tıklayarak avatar gösterimini engelleyebiliriz.

Yahut kullanıcılar yorum yaptığında, veya profil resmi alanları ile ilgili kısımlarda sabit veya sürekli değişkenlik gösteren resimlerde belirtebiliriz, örnek olarak kutu içerisine Wavater isimli gülücük seklindeki resmi işaretledim, uygulanan yöntem budur…

Tüm bunların aksine Gravatar logosu bulunan kısmı işaretlediğimizde ise,  http://tr.gravatar.com/ adresine girip kayıt olan kişilerin belirlemiş olduğu resimleri atıyacaktır.

Gravatar sistemi şu şekildedir, gravatar sitesine girer ve profil oluşturursunuz aynı facebook gibi basit ve kolay. WordPress sisteminde gravatar kısmı işaretli olan site sahiplerinin adreslerine girdiğinizde örneğin yazı alanlarına yorum belirtirseniz profil resminiz gravatar sitesindeki belirlemiş olduğunuz profil resmi olarak çıkacaktır.

Popüler sitelerde ve çoğu sistemlerde gravatar esas alınarak profil işlemleri gerçekleşmektedir.

Altarnatif olarak sitenize üye olmuş kullanıcılar için bir eklenti sayesinde, kendi belirlemiş oldukları profil resimlerini belirtemelerine izin verebilirsiniz.

User Photo ismindeki bu eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz,

 

Resimde de görüldüğü gibi, eklentiyi kurduğunuzda wordpress admin panelinde Profiliniz sekmesine bu alan yerleşecek ve üyeleriniz  kendi belirttikleri profil resmini kullanabileceklerdir.

Bumerang - Yazarkafe

Bu Yazıyı Paylaş
Eğer bu yazıyı beğendiyseniz
yandaki bölümden yazıyı
arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.
Yazar :

Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı, Üniversite Öğrencisi...

4 Yorum
Yorum Yaz
emre diyor ki;

(23.02.2013 - 11:39 )

benim ismimi yapın

Ahmet diyor ki;

(9.08.2014 - 19:15 )

Teşekkürler…

Eren diyor ki;

(26.08.2014 - 18:18 )

Eklentiyi indirdim ancak çalışmıyor. Hala gizemli kafa fotoğrafı gözüküyor. Konuyla ilgili mailimden cevap atarsanız okuma fırsatım olur. yardımcı olursanız sevinirim

Misafir diyor ki;

(4.03.2015 - 01:32 )

Ayarlar – User Photo bölümüne tıkladığınızda çıkan ayarlar bölümündeki Override Avatar with User Photo: kısmına tik koyarsanız görünecektir.

Yorum Yaz
İsminiz ( Gerekli )
E-Posta ( Gerekli )
Mesajınız

TEMA : ES Bilgi veTeknoloji Wordpress Teması
Tasarım : ES  Css & Xhtml : Emre SUPÇİN  Wordpress Entegre : Emre
Copyright 2015 - Bu siteden hiç bir yazı yada materyal izinsiz koplayanamaz ve kullanılamaz.
İletişime geçmek için info@emresupcin.com adresinden ulaşabilirsiniz